E-BÜLTENE-bultenimize üye olup gelişmelerden haberdar olun.

Sıkça Sorulan Sorular

 • BİR KURUNUZ NE KADARLIK BİR SÜREYİ KAPSAMAKTADIR?
  Genel İngilizce eğitimimizde bir kurumuz  H. içi gruplarımızda 8 hafta ve H.sonu gruplarımızda 9 hafta sürmektedir. Eğitim sürecimiz toplam 8 kurdan oluşmaktadır ve tamamı 16 aylık bir süreyi kapsamaktadır.
 • KURS GÜNLERİNİZ HAKKINDA BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ
  Kurslarımız hafta içi ve hafta sonu olmak üzere iki farklı zamanda yapılabilmektedir.
  Hafta içi gündüz  Pazartesi - Çarşamba - Cuma günleri (11:00-13:30) veya hafta içi akşam (19:00-21:20), hafta sonu sabah Cumartesi - Pazar günleri (09:30-13:00), öğleden sonra (14:30-18:00) veya akşam (18:00-21:10) saatlerinde kurlarımız mevcuttur.

 • SINIFLARINIZ ORTALAMA KAÇ KİŞİDEN OLUŞMAKTADIR?
  Sınıflarımız minimum 8 maksimum 15 kişiliktir.

 • EĞİTİMLERİNİZDE SINAV UYGULAMASI VAR MI?
  Her bir kur içinde, işlenen her ünite sonunda öğretmenlerimiz ünite sınavları (Quiz) yaparlar ayrıca her kurun sonunda kursiyerlerimiz bir yazılı birde sözlü sınava tabi tutulurlar.

 • KURUNDA BAŞARISIZ OLAN KURSİYER İÇİN NASIL BİR SÜREÇ TAKİP EDİLMEKTEDİR?
  Final sınavına girip başarısız olan kursiyerlerimiz telafi sınavına tabi tutulurlar. 2. sınavdan da yeterli puanı elde edemeyen kursiyerlerimiz, devamsızlık yapmamış, ödev ve yükümlülüklerini yerine getirmişlerse ücretsiz kur tekrarı yapabilmektedirler. Ücretsiz kur tekrarı için gerekli şartları yerine getiremeyen kursiyerlerimiz ise yarı fiyatla kur tekrarı yapabilmektedirler.

 • KURUMUNUZDA ALDIĞIM EĞİTİME HERHANGİ BİR NEDENLE ARA VERMEK DURUMUNDA KALDIĞIMDA NE YAPMAM GEREKİR?
  Herhangi bir nedenle öğreniminize ara vermek zorunda kalırsanız kayıt dondurma hakkınızı kullanabilmektesiniz. Bir önceki kurdan kaç derse girdiğiniz hesaplanır ve sonraki döneme aktarılır. Herhangi bir nedenle hafta içi veya hafta sonu kur değişimi yapmak durumunda kalırsanız eğitim danışmanlarımız sizi yönlendirecektir.

 • DERSLERDE AĞIRLIKLI OLARAK NELER İŞLENİR?
  Ana ders malzemesini oluşturan öğrenci ve yardımcı kitapların yanı sıra multimedya görsel ve işitsel zenginliğe sahip materyaller ve özgün alıştırma kitapçıkları ile kursiyer konuşmaya ve ilgili dilde düşünmeye yönlendirilir.

 • ÖDEV SİSTEMİNİZ VAR MI?
  Verdiğimiz ödevlerin dozu ve içeriği doğrudan kursiyerin gereksinimlerine göre ayarlanır öğretici ve dersi pekiştirici bir yardımcı olarak kullanılmaktadır.

 • ÜCRETSİZ AKTİVİTELERİNİZ VAR MI?
  Her hafta Cumartesi ve Pazar günü 13:00-14:00 saatleri arasında Grammer (dilbilgisi Kulübü) ve Speaking clublar (Konuşma Kulübü) tüm kursiyerlerimizin faydalanacağı aktivitelerimizdir.

 • ORTA SEVİYEDE BİR İNGİLİZCE İÇİN EN AZ KAÇ KURLUK EĞİTİM GÖRMELİYİM?
  Orta seviyede İngilizce öğrenebilmek için en az 5 kur (10 ay) eğitim almanız gerekmektedir.
 • DEVAM ETTİĞİM KURDA DERS KAÇIRIRSAM BU AÇIĞI NASIL KAPATABİLİRİM?
  Kaçırdığınız ders ya da derslerin hemen sonrasında eğitim danışmanlarımıza başvurarak telafi dersiniz için randevu alabilirsiniz öte yandan pekiştirme amaçlı grup çalışmalarına ve aktivitelere katılarak eksiklerinizi kısa zamanda gidebilirsiniz.

 • EĞİTMEN KADRONUZUN NİTELİKLERİ NELERDİR?
  Eğitmenlerimiz İngilizce öğretmenliği diploması ve eğitmenlik için gerekli olan formasyon eğitimi ile donanmıştır. Yabancı öğretmen kadromuz (Native Speaker) ana dili İngilizce olan öğretmenlerden oluşmaktadırlar.

 • ALMANCA EĞİTİMİNDE KONSOLOSLUK SERTİFİKA SINAVINA YÖNELİK KURSUNUZ VAR MI?
  Almanya konsolosluğunun yeni yürürlüğe koyduğu Almanca A1 yeterlilik sınavına yönelik bir Almanca eğitimi ile sizlere hizmet vermekteyiz. Bu eğitimimiz tek kurdan ve 100 saatten oluşmakta ve 10 hafta (2,5 ay) sürmektedir.

 • ALMANCA EĞİTİMLERİNİZ KAÇ KURDAN OLUŞMAKTADIR?
  Bireysel gelişim için genel Almanca eğitimlerimiz 3 kurdan oluşmaktadır. Bir kurda 72 saatlik ders mevcuttur ve ortalama 7 haftalık bir süreçte tamamlanmaktadır.
 • KUR EĞİTİMİNİZİN İÇERİĞİ HAKKINDA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ
  Kursiyerlerimiz, 1 kuru 72 saatten oluşan eğitimimizde, 1.kur haricinde ilk 4 kurda 1/4 oranda yabancı öğretmen, son 4 kurda ise 1/2 oranda yabancı öğretmen destekli eğitim görmektedir

 • KUR İÇERİĞİNİZDE GÖRSEL EĞİTİMLER DE VAR MI?
  Her kurda, ortalama eğitimin 20 saatlik kısmı görsel eğitimlerle desteklenmektedir.

 • KURSİYERİNİZ EĞİTİM SONUNDA SERTİFİKA ALABİLİYOR MU?
  Kursiyerin her bir kurun içinde yapılan sınavlar, öğretmenin verdiği ödevler ve İngilizce hikâye kitabı okumalarından oluşturulan ortalama puanı 70 ve üzeri olan kursiyerlerimiz kuru başarıyla tamamlamış olmaktadır böylece sertifika almaya hak kazanır.

 • ÖDEME KOŞULLARINIZ NASIL?
  Ödemelerinizi senet ile makbuz karşılığında elden, kredi kartı-mail order sistemi veya banka hesabımıza havale yoluyla yapabilirsiniz. Taksitlendirme imkânımız mevcuttur.